Activlab Elements Methyl B-Complex | 60 kaps.

  • Komplet witamin z grupy B w dużych dawkach!
  • Aktywne formy witamin B6 i B12
  • Dodatek inozytolu i choliny
  • 28,00 zł
  • szt.
  • Płatność gotówką, Płatność przelewem, PayU, Kurier Pobranie, Poczta Pobranie, Shopgate, Płatność mobilna - Shopgate, Paczkomat pobranie

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.

Produkt objęty jest roczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Methyl B-complex z linii Elements to nowoczesny suplement diety, stworzony by efektywnie uzupełniać niedobory witamin z grupy B, wzbogacony o aktywne formy witamin B6 i B12. Dodatek choliny i inozytolu wspiera korzystne działanie kompleksu witamin, szczególnie ważne dla prawidłowej pracy układu nerwowego.

Działanie składników METHYL B-COMPLEX:

witamina B1 (tiamina) – odgrywa istotną rolę w wytwarzaniu energii z węglowodanów, przez co jest kluczowym elementem właściwej pracy układu nerwowego oraz serca. Tiamina wspiera również pracę mózgu. Niedobory tiaminy mogą być poważne w skutkach i prowadzić do zaburzeń czynności serca, demencji, apatii i ogólnego osłabienia organizmu.
witamina B2 (ryboflawina) – rybloflawina bierze udział w metabolizmie i przemianach aminokwasów oraz lipidów. Poprzez wspomaganie wytwarzania neuroprzekaźników, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Zapotrzebowanie na rybloflawinę wzrasta w okresie intensywnego wzrostu, po intensywnym wysiłku, w stresie, ale również w okresie ciąży i laktacji. Niedobory witaminy B2 mogą skutkować zaburzeniami widzenia, powstawaniem stanów zapalnych, łojotokiem i ogólnym osłabieniem organizmu.
witamina B3 (niacyna) – odpowiada za zachowanie prawidłowej gospodarki lipidowej. Odpowiedni poziom niacyny pozwala zarówno obniżyć poziom „złego cholesterolu” LDL, jak i podnieść poziom „dobrego cholesterolu” HDL. Ponadto witamina B3 bierze czynny udział w metabolizmie energetycznym, niwelowaniu uczucia zmęczenia i syntezie hormonów. Jeśli ilość niacyny w organizmie będzie za mała, skutki tego mogą objawiać się zachorowaniem na pelagrę, powodującą silne zmiany skórne. Niedoborom mogą towarzyszyć nawet zaburzenia psychiczne.
witamina B6 (5’-fosforan pirydoksalu, p-5-p) – jest zaangażowana w procesy wytwarzania energii i metabolizm białek, syntezę neuroprzekaźników i hemu (występującego w czerwonych krwinkach). Aktywną formą witaminy B6 jest fosforan pirydoksalu. Suplementacja tą formą witaminy jest znacznie bardziej efektywna, ponieważ jest to aktywny i gotowy do działania produkt przemian pirydoksyny. W przypadku, gdyby mechanizmy zaangażowane w proces konwersji pirydoksyny nie byłyby wydajne, mogłoby pojawić się zagrożenie niedoboru witaminy B6, nawet pomimo spożywania zalecanych ilości tego składnika. A niesie to ze sobą poważne konsekwencje, takie jak zaburzenia funkcji poznawczych, otępienie, nadpobudliwość, drętwienie kończyn. Niedobory witaminy B6 to również zagrożenie podwyższenia poziomu homocysteiny, co tylko pogłębia stan osłabienia, drażliwość czy zaburzenia snu.
witamina B9 (kwas foliowy) – kojarzy się głównie z suplementacją kobiet w ciąży, ale pełni znacznie więcej cennych ról w organizmie. Przede wszystkim, kwas foliowy odpowiada za metabolizm kwasów nukleinowych, regulację poziomu homocysteiny i bierze udział w syntezie neuroprzekaźników. Gdy zaczyna go brakować w codziennej diecie, organizm wyraźnie zaczyna demonstrować skutki niedoboru, takie jak: zaburzenia mowy i wzroku, drętwienie kończyn, zaburzenia pamięci i koncentracji, stany depresyjne, a nawet psychotyczne.
witamina B12 (metylokobalamina) – to bardzo istotna witamina z punktu widzenia metabolizmu energetycznego. To dzięki niej organizm pozyskuje i przetwarza energię. Witamina B12 wspiera również pracę układu nerwowego i sprzyja zachowaniu dobrej pamięci. Odgrywa również istotną rolę w powstawaniu czerwonych krwinek, przez co jej niedobory mogą objawiać się anemią i osłabieniem. Metylokobalamina wspiera również metabolizm homocysteiny, która może zaburzać bardzo ważne procesy metylacji. Witamina B12 w formie metylowanej kobalaminy jest aktywną i najbardziej skuteczną formą tego związku.
witamina B7 (biotyna) – jest znana przede wszystkim z korzystnego wpływu na kondycję włosów, skóry i paznokci. Niemniej jednak, jej rola w organizmie nie ogranicza się tylko do wsparcia urody, ale przede wszystkim bierze ona udział w metabolizmie kwasów nukleinowych (DNA), białek i węglowodanów. Biotyna również stabilizuje poziom cukru i lipidów we krwi. Niedobory witaminy B7 będą skutkować oczywiście wypadaniem i łamaniem się włosów, pogorszeniem wyglądu skóry, paznokci, oraz znaczącym osłabieniem układu nerwowego, co prowadzi o uczucia ciągłego zmęczenia, a nawet do depresji.
witamina B5 (kwas pantotenowy) – to ważna substancja, która jak większość witamin z grupy B, ma szerokie spektrum działania i poważne konsekwencje zdrowotne, wynikające z potencjalnych niedoborów. Kwas pantotenowy odpowiada bowiem za metabolizm białek i tłuszczy, syntezę hormonów i ważnych neuroprzekaźników, takich jak serotonina i dopamina. Zbyt mała podaż witaminy B5 upośledza również wytwarzanie przeciwciał, a tym samym znaczącą pogarsza skuteczność układu odpornościowego.
cholina – jest związkiem witaminopodobnym, który występuje w fosfolipidach budujących osłonki włókien nerwowych i mózgu. Odgrywa ona bardzo ważną rolę w zachowaniu prawidłowej pracy układów: mięśniowego, oddechowego, krążenia oraz procesów pamięciowych. Dodatkowo, cholina wspiera również prawidłową pracę wątroby i gospodarkę lipidową. Zbyt niska podaż tej substancji z pożywienia może powodować pojawienie się stanów lękowych, bólów głowy i problemów sercowych. Zapotrzebowanie na cholinę wzrasta w okresie wzmożonego napięcia nerwowego. Niedobory choliny mogą być tragiczne w skutkach dla kobiet w ciąży, gdyż cholina jest niezbędna do prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu i noworodka, a także zmniejsza ryzyko powstania wad wrodzonych.
inozytol – to kolejna substancja witaminopodobna, występująca w błonach komórkowych układu nerwowego, ale nie tylko. Pełni on w organizmie liczne, istotne funkcje, z których najważniejszą jest nadawanie odpowiedniej wrażliwości receptorom serotoninowym, co ma kluczowe znaczenie dla samopoczucia i kondycji psychicznej. Ponadto inozytol wpływa korzystnie również na pracę innych receptorów, związanych z aktywnością insuliny. Niedobory inozytolu mogą prowadzić do zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego, ciągłego odczuwania niepokoju, drażliwości i depresji, a także powstania syndromu metabolicznego.
kwas p-aminobenzoesowy (PABA) – to substancja witaminopodobna, która odgrywa znaczącą rolę w procesach naprawy DNA i opóźnienia procesów starzenia. Dodatkowo, PABA bierze udział w przemianach żelaza, a więc również w powstawaniu czerwonych krwinek. Niedobór kwasu p-aminobenzoesowego objawia się uczuciem zmęczenia, stanami depresyjnymi i obniżeniem samopoczucia, a czasem objawom tym towarzyszy wypadanie włosów i siwienie.

Wartości odżywcze:

  1 kaps. RWS *
Tiamina (witamina B1) 100 mg 9091%
Ryboflawina (witamina B2) 40 mg 2857%
Niacyna 16 mg 100%
Witamina B6 (p-5-p) 18 mg 1286%
Kwas foliowy 600 mcg 300%
Witamina B12 (metylokobalamina) 100 mcg 4000%
Biotyna 2,5 mg 5000%
Kwas pantotenowy 200 mg 3333%
Cholina 20 mg  
Inozytol 50 mg  
Kwas p-aminobenzoesowy (PABA) 50 mg  

* - referenycjna wartość spożycia

Składniki:

D-pantotenian wapnia, chlorowodorek tiaminy, inozytol, kwas p-aminobenzoesowy, dwuwinian choliny, ryboflawina, substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna, 5'-fosforan pirydoksalu, amid kwasu nikotynowego, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, D-biotyna, kwas pteroilomonoglutaminowy, metylokobalamina, kapsułka (żelatyna, barwnik - dwutlenek tytanu).

Dorośli: 1 kapsułkę na dobę, można przyjmować niezależnie od posiłków, popijając odpowiednią ilością wody.