Mr.Big Vitamin D 100 kaps.

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Mr.Big

  • Historia ceny
    Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 32,00 zł brutto
  • 32,00 zł 10,00 zł
  • szt.

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Zamówienie realizujemy w ciągu 24 godzin.

Produkt objęty jest roczną gwarancją.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Suplement diety zawierający witaminę D w kapsułkach.

Witamina D to jedna z najważniejszych dla organizmu witamin. Wzmacnia układ kostny, zwiększa mineralizację kości, wpływa na kształtowanie się zębów, reguluje wydzielanie insuliny. Wzmacnia odporność i ma właściwości przeciwzapalne.

Witamina D dostarczana jest w diecie albo powstaje w skórze, gdzie pod wpływem promieni ultrafioletowych światła słonecznego jej prekursory zmieniają się w postać czynną witaminy. Istnieje kilka czynników hamujących produkcję witamin D w organizmie, takich jak pigmentacja skóry (im skóra ciemniejsza, tym mniej powstaje witaminy D); zanieczyszczenia powietrza (smog, mgła, dym obniżają wytwarzanie witaminy D, gdyż zmniejszone jest wówczas promieniowanie ultrafioletowe) oraz wszelkie zasłony przed słońcem (ubranie, firanki, okna czy kapelusze). Z wiekiem pogarsza się także zdolność do produkowania tej witaminy, konieczne jest więc nieco dłuższe przebywanie na słońcu lub zwiększenie jej zawartości w pożywieniu.

Witamina D pobudza do działania komórki jelita cienkiego wyspecjalizowane w przyswajaniu wapnia i fosforu, zapobiega ich nadmiernemu wydalaniu z moczem i utrzymuje ich stałe stężenie we krwi. Ponadto zapobiega chorobom nowotworowym, takim jak rak okrężnicy, piersi czy prostaty. Jest odpowiedzialna za stan wszystkich kości, a także wspomaga system immunologiczny, reguluje produkcję i wydzielanie insuliny oraz pomaga w utrzymaniu zdrowego systemu nerwowego i układu mięśni. Może zapobiegać niektórym stanom zapalnym skóry i łagodzi łuszczycę.

Wszystkie produkty Mr. Big wytwarzane są w Niemczech zgodnie z najbardziej rygorystycznymi wymogami jakościowymi obowiązującymi w tym kraju. Ich jakość, czystość i receptury ustalają najlepsi niemieccy specjaliści w zakresie żywienia, farmacji i biochemii. Każda partia kontrolowana i zatwierdzana jest przez Lebensmittelüberwachung – niemieckie służby sanitarne, oraz sprawdzana przez chemików. Wtedy otrzymuje świadectwo jakości i dopuszczenia do sprzedaży.

Wyjątkowo rygorystyczne niemieckie wymogi sanitarne powodują, że możemy zagwarantować, że odżywki i suplementy Mr. Big są wolne od zanieczyszczeń,  prohormonów i środków dopingujących. Wszystkie produkty produkowane są zgodnie z wymaganiami stawianymi produktom farmaceutycznym, oraz zgodnie ze standardami jakości PHARMA-NIVEA , International Food Standard (IFS),  ISO 9001 : 2000,  HACCP : Hazzard Analysis Critical Control Point System, GMP

 

 

Sposób spożycia: 1 kapsułka dziennie, z posiłkiem

 

Składniki: maltodekstryna, kapsułka żelatynowa, substancja przeciwzbrylająca - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, witamina D (cholekalcyferol)

 

WARTOŚĆ ENERGETYCZNA      100 g:                        w 1 kapsułce:                          

                                                   1654kJ / 395 kcal     7,1 kJ / 1,7 kcal

 

WARTOŚĆ ODŻYWCZA                        w 1 kapsułce:     % RWS*

Białko                                                            < 0,1g

Węglowodany                                               < 0,3 g

Tłuszcze                                                        < 0,1 g

Witamina D                                                    10 µg                 200

 

* %RWS – Realizacja zalecanego dziennego zapotrzebowania

 

 

Przechowywać w suchym pomieszczeniu w temperaturze do 25 st. C, w zamkniętym opakowaniu. 

Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. 

Suplement diety, nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. 

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. 

Informacje alergiczne: wyprodukowano w zakładzie przetwarzającym gluten, laktozę, soję oraz białka jaj.