Suplement diety ESSENSEY zawiera składniki aktywne, które przyjmowane regularnie:
- Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania kości i chrząstki
- Magnez i wapń pomagają w utrzymaniu zdrowych kości
- Magnez i wapń pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni
- Witamina C i magnez przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego
- Witamina C i magnez przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia
Kolagen to strukturalne białko zewnątrzkomórkowe, które stanowi niemal 1/3 całkowitej ilości białka w organizmie człowieka. Wyróżnionych jest 28 typów kolagenu, z czego najbardziej powszechnym jest kolagen typu I. Występuje on naturalnie w skórze, kościach, ścięgnach i więzadłach. Kolagen typu II znajduje się natomiast w chrząstce stawowej i wraz z proteoglikanami stanowi główne komponenty macierzy chrzęstnej. Suplement diety ESSENSEY FLEXER zawiera kolagen typu I, II i III.
MSM to inaczej siarka organiczna lub metylosulfonylometan. Jest on lotnym składnikiem cyklu siarkowego i stanowi jedno ze źródeł siarki w diecie. MSM naturalnie występuje w żywności np. w rybach, niepasteryzowanym mleku, surowych warzywach. Pod wpływem obróbki termicznej ulega zniszczeniu.
Glukozamina to substancja naturalnie wytwarzana w organizmie z glukozy i glutaminy. Jest ona częstym składnikiem tkanek i wydzielin ludzkiego organizmu. Syntetyzowana jest w stosunkowo niedużych ilościach, a z wiekiem jej wytwarzanie może się zmieniać. Glukozamina jest substratem do biosyntezy glikozaminoglikanów i proteoglikanów, które są związkami obecnymi w substancji międzykomórkowej chrząstki. Glukozamina najczęściej dostępna jest w formie siarczanu, chlorowodorku lub N-acetyloglukozaminy.
Prolina stanowi około 10 % wszystkich aminokwasów w kolagenie. Wsparcie proliny jest ważne w biosyntezie kolagenu, a także innych białek zawierających prolinę.
Siarczany chondroityny stanowią ponad 80% glikozaminoglikanów chrząstki stawowej, które odpowiadają za jej funkcje fizjologiczne. Proteoglikany zawierające siarczan chondroityny znajdują się również w aorcie, mięśniach szkieletowych, oku, płucach i mózgu. Z wiekiem może zmieniać się zawartość siarczanu chondroityny w chrząstce.
Wapń jest składnikiem odżywczym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W 99% znajduje się w zębach i kościach, a tylko w 1% w surowicy krwi. Wapń jest potrzebny do utrzymania zdrowych kości i zębów. Dodatkowo przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni i procesów przekazywania impulsów nerwowych. Wspiera także prawidłowy metabolizm energetyczny, krzepnięcie krwi i funkcjonowanie enzymów trawiennych.
To witamina rozpuszczalna w wodzie, która nazywana jest także kwasem askorbinowym. Odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu człowieka. Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu, dzięki czemu wspiera funkcjonowanie kości i chrząstki. Dodatkowo wspiera układ odpornościowy i wykazuje działanie antyoksydacyjne.
Magnez to jeden z najważniejszych jonów, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jest składnikiem chlorofilu, dlatego w żywności możemu go znaleźć np. w zielonych warzywach liściastych. Magnez pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, wspomaga funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego, a także przyczynia się do prawidłowej syntezy białka.
Kwasy tłuszczowe Omega-3 to wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które zaliczane są do grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Do najbardziej znanych zaliczamy kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz dokozaheksaenowy (DHA), a także kwas alfa-linolenowy (ALA). NNKT muszą być dostarczone z pożywieniem, gdyż człowiek nie ma możliwości ich samodzielnie syntetyzować. W żywności znajdują się np. w tłustych rybach morskich.
Kwas hialuronowy to związek występujący naturalnie w organizmach żywych. W ciele człowieka podlega stałej wymianie na skutek degradacji i syntezy de novo, a z wiekiem zmienia się jego ilość6. Znajduje się m.in w stawach, ścianach naczyń krwionośnych, ciałku szklistym oka, a także w skórze.